Kolekcja Paula Costelloe inspirowana Ulyseesem London Fashion Week

Projektant Paul Costelloe rozpoczął Londyński Tydzień Mody swoim pokazem na jesień/zimę 2023, inspirowanym Ulyseesem Jamesa Joyce’a, przenosząc publiczność do Dublina.

Modowa elita, gwiazdy reality show i influencerzy zebrali się w Palm Court w hotelu Waldorf, na wielkiej sali balowej ozdobionej kolumnami i filarami godnymi starożytnej Grecji. Ale kiedy zgasły światła i zapanowała irlandzka muzyka, widzowie zostali przeniesieni z londyńskiego West Endu do nadmorskiego regionu domu projektanta, Irlandii. Paul Costello skomentował: To święto Dublina, które tak bardzo kocham.

W duchu Dublina

Grunge był na porządku dziennym od początku do końca kolekcji na wybiegu Costelloe. Od ciężkich wełnianych marynarek i tartanów po jedwabne sukienki, które sięgały podłogi. Motyw ten przewijał się w całej kolekcji wraz z ciemną i nastrojową paletą kolorów.

Gwiazda show? Dwie metaliczne, zapierające dech w piersiach suknie – jedna zwieńczona tradycyjnym cylindrem. Tkanina ze srebra została wykonana przez Williama Clarke’a z Derry. Pomimo gniewnego tonu kolekcji, zespół kreatywny, ubrał modelki w pomarańczowe peruki inspirowane latami 80., które nawiązywały do ​​korzeni stylu.

Dołącz do nas