HM Mugler kolelcja 2023
HM Mugler kolelcja 2023
HM Mugler kolelcja 2023

Wkrótce premiera kolekcji H&M i Mugler

H&M ponownie podejmuje współpracę z innowacyjnym domem mody Mugler.

H&M ponownie podejmuje współpracę z innowacyjnym domem mody Mugler. Współpraca z H&M to prawdziwy zaszczyt. Kolekcja jest celebracją wszystkiego, co definiuje Mugler jako dom. Każdy element to esencja Mugler – od body, które stały się naszym znakiem rozpoznawczym po ostre krawiectwo i dżinsy. To wizytówka naszych ikon. Powiedział Casey Cadwallader, dyrektor kreatywny Mugler.

Dom Muglera zawsze był mistrzem swobody wypowiedzi, wysokiego blasku i brawurowo nieodpartego stylu. Marka założona przez francuskiego projektanta Manfreda Thierry’ego Muglera w 1973 roku, wyprzedziła tematy pozytywnego nastawienia do ciała, płynności płci, transformacji i pewności siebie, które dominują obecnie w modzie. Historia Muglera to historia awangardowych pokazów na wybiegach, przekraczania granic oraz wizjonerstwa.

Oczekiwana współpraca Mugler i H&M

Dyskusje na temat tej współpracy rozpoczęły się przed śmiercią Manfreda Thierry’ego Muglera w styczniu 2022 roku. Kolekcja dla H&M łączy historię domu z jego teraźniejszością i przyszłością. Jest dynamiczną wizytówką dzisiejszego świata Muglera i intrygujących pomysłów, które trafią do nowego pokolenia.

Jesteśmy dumni, że możemy uczcić dziedzictwo Manfreda Thierry’ego Muglera tą kolekcją. Wszyscy byliśmy zaszczyceni, że mogliśmy poznać Manfreda. Casey wykonał niesamowitą robotę, składając hołd historii i archiwum. Jednocześnie czyniąc kolekcję całkowicie współczesną. Pod jego rządami Mugler stał się jednym z najbardziej innowacyjnych i ekscytujących domów w dzisiejszym świecie mody. Powiedziała Ann-Sofie Johansson, doradca kreatywny w H&M.

Limitowane projekty z archiwum Muglera

Sylwetki kolekcji H&M i Mugler to rozpoznawalny krój Muglera. Mocne, duże ramiona, oda do krągłości i linii ciała, hołd dla pewności siebie. Obok współczesnych projektów, pojawi się również limitowana edycja archiwalna, wybrana przez Cadwalladera. Rezonująca ze świadectwem roli Muglera w latach świetności z lat 80. i 90. Każdy element kolekcji to moment w historii mody – szansa dla globalnej społeczności fanów na posiadanie kawałka spuścizny marki. Kolekcja obejmuje zarówno odzież męską, jak i damską. Płynny, transformacyjny styl cross-gender, który zawsze stanowił podstawę etosu Muglera, ma w tej kolekcji kluczowe znaczenie.

Kolekcja Muglera dla H&M, zostanie wprowadzona do wybranych sklepów stacjonarnych i online 11 maja 2023 r.

Dołącz do nas