Haute-Couture-Chanel-Wiosna-Lato-2023

Kolekcja Haute Couture Chanel wiosna/lato 2023

Pełna motywów zwierzęcych i roślinnych kolekcja Virginie Viard czerpie inspirację z ikonografii i mitycznych rzeźb zwierząt, które zdobiły mieszkanie Coco Chanel przy rue Cambon 31 w Paryżu. Pokaz odbył się 24 stycznia, podczas trwającego Paryskiego Tygodnia Mody.

Chanell haute couture wiosna/lato 2023

Scenografia jest dziełem artysty Xaviera Veilhana i przedstawiała jedenaście monumentalnych zwierząt wykonanych z drewna, tektury i papieru.

Projektantka Virginie Viard, czerpała również inspirację z mażoretek. Projekty garniturów zapożyczła z kobiecych strojów na parady i spektakle. Jak również inne motywy, a w tym między innymi: cylinder, muszkę, białe rękawiczki, buty sznurowane, atłasową pelerynę, plisowaną spódnicę, marynarki dwurzędowe lub z frakiem, cekiny, halki. Lekkie, wyrafinowane sukienki i kombinezony, przezroczystości, falbany, plisy, wykonano z jedwabnego tiulu, tafty i koronki chantilly.

I jak w każdej pięknej historii, kolekcja Haute Couture wiosna-lato 2023, kończy się paradą wróżek i wejściem panny młodej w sukni haftowanej jaskółkami.

  • chanel kolekcja wiosna 2023
  • Haute Couture Chanel kolekcja wiosna 2023
  • kolekcja chanel wiosna lato 2023
  • kolekcja chanel 2023

Dołącz do nas