Zabawa z iluzją – Fendi jesień/zima 2023/24

Iluzja, do której włoski dom mody, odwoływał się podczas pokazu Milan Fashion Week, przeniosła publiczność w surowy świat, w którym piękno, moda i nowoczesność splotły się w jedno. Wyjątkowa kolekcja Fendi jesień/zima 2023/24 pozwala doświadczyć czegoś nowego, czegoś, co zapadnie w pamięć na długo.

Włoski dom mody jest znany z tego, że zawsze idzie o krok naprzód. Przekracza granice i tworzy coś niezwykłego, bawiąc się odniesieniami i kwestionując normy. W najnowszej kolekcji Kim Jones nawiązuje do kobiet Fendi, w szczególności Delfiny Delettrez Fendi – potomkini rodziny Fendi w trzecim pokoleniu. Wyjaśnia: Wszystko zaczęło się od Delfiny. Jest szyk, ale i perwersja, to mieszanka, którą kocham. W swojej eksploracji elegancji i silnej autoekspresji, Jones czerpie bezpośrednio z tego wzoru. Choć kolekcja jest klasycznie kobieca, bawi się też subtelnymi iluzjami.

Iluzja między kobietą a mężczyzną

Jones, zauważa, że to zestawienie stanowiło punkt wyjścia dla kolekcji, w której zrównoważono elegancję i klasycyzm z momentami subwersji. Wiele z tego osiągnięto poprzez połączenie tropów dotyczących odzieży męskiej i damskiej, interpolację archetypów związanych z płcią. Kobiece elementy – prześwitujące sukienki inspirowane bielizną lub skośne sukienki, błyszcząca podszewka płaszcza ozdobiona cekinami – spotkały się z poczuciem utylitaryzmu w sylwetkach inspirowanych odzieżą roboczą, mundurami i fartuchami.

Zabawa z asymetrią

Kolekcja pełna jest męskiego krawiectwa z utylitarną dekonstrukcją, ale jednocześnie w subtelny sposób przekształca ciężkie tkaniny w rzeczy łatwe do noszenia. W tym iluzorycznym spektaklu główną rolę odgrywa również asymetria. Asymetryczny sweter z guzikami i dekoltem w szpic, bez wyraźnego krawiectwa, łączy się ze strukturalną skórzaną spódnicą w sposób, który jest jednocześnie zaskakujący i harmonijny. Modelki noszą również rozwiązane męskie krawaty, dodając do stylizacji uniwersalnego akcentu. Zestawienie klasycyzmu i wyjątkowej autoekspresji jest zaproszeniem włoskiego domu mody do przekraczania granic.

Podczas pokazu Fendi zaprezentował również swoją najnowszą torebkę. Fendi Multi nawiązuje do uniwersalnego sentymentu, z którym marka jest związana. Dwoistość projektu Silvii Venturini odnosi się do domu jako całości. Stwierdza: Myślę, że to, co jest naprawdę fajne [w projekcie torby], to dwa w jednym. Iluzja, dekonstrukcja i dwoistość to to, co Fendi robi najlepiej.

Fendi kolekcja zima 2023
Fendi kolekcja jesien 2023
Fendi kolekcja jesien zima 2023
Fendi jesien zima kolekcja 2023

Dołącz do nas