DIOR wiosna/lato 2023 ready to wear kampania

Premiera: kolekcja Dior ready-to-wear SS23 – siła kobiet renesansu

W każdym sezonie dyrektor kreatywna Maria Grazia Chiuri Dior, podkreśla dokonania i siłę kobiet-myślicielek, artystek i rzemieślniczek. Dla kolekcji wiosna/lato 2023 duchowymi ramami była potężna arystokratka urodzona we Włoszech – królowa Katarzyna Medycejska, która rządziła Francją w XVI wieku.

Siła kobiet renesansu

Outsiderka, de Medici, była znana ze swojej politycznej bystrości, zwłaszcza w czasach, gdy dwór był mocno zdominowany przez mężczyzn. Maria Grazia Chiuri nie ukrywa, że jest zafascynowana inteligencją polityczną de Medici. Tak samo jak włoskimi innowacjami krawieckimi, jak chociażby butami na platformach, gorsetem i koronką Burano. Chiuri trafnie opisała tę kolekcję jako rozmowę między Francją a Włochami. Można doszukać się tu pewnego podobieństwa z włoskim dziedzictwem Chiuri i jej obecną pozycją, jako szefowej kultowego francuskiego maison.

(Re)nesans w stylu Diora

Duch renesansu kolekcji ożywiła seria zdjęć autorstwa fotografki Brigitte Niedermair. Pomiędzy światłem a cieniem, w minimalistycznym wystroju rozświetlonym niuansami zieleni, stylizacje nawiązują do symbolicznego sojuszu podstaw Diora i ich stylistycznych ikon. Krynolinowe spódnice i sukienki są reinterpretowane w niespotykanych dotąd proporcjach. A sportowe detale podkreślają ten fascynujący dialog między przeszłością a teraźniejszością.

Oda do wirtuozerii robótek ręcznych i wiedzy przodków, widoczna jest na płaszczach ozdobionych delikatnymi motywami kwiatów i ptaków. Dior Book Tote zaprojektowano w pojedynczych wersjach, kolejno ozdobiony kwiatowym haftem. Ten akcent pojawia się również na spódnicach, szortach i spodniach. Podobnie jak na Plan de Parissketch – zainspirowany wpływami retro, ponadczasowy design nowego klucza Dior. Ponadczasowy design nowej torby Dior Lady 9522, inspirowany stylem retro, dodaje kolekcji jeszcze więcej smaku i wyrafinowania. Całość zamknięta jest w ramach historycznej odysei, przepełnionej urzekającą dziwnością, która celebruje siłę, kruchość i piękno kobiecości.

Dior nowa kolekcja 2023
Dior trendy kolekcja 2023
Dior moda kolekcja 2023
Dior ready to wear
Dior moda ready to wear 2023
Dior trendy moda kolekcja
Dior renesansowa kolekcja 2023

Dołącz do nas