przemoc wobec kobiet
przemoc wobec kobiet

Jesteś młoda i atrakcyjna? siedź w domu –  morderstwo Anastazji

W Grecji została zamordowana Polka. Piękna, młoda, głodna świata dziewczyna, która zaginęła 12 czerwca, a kilka dni później odnaleziono jej ciało. Podejrzanym jest mężczyzna z Bangladeszu, z którym rzekomo Anastazja miała pić drinki i bawić się w barze wraz z jego pięcioma kolegami. W sieci zawrzało. “Mogła być bardziej ostrożna”, “Szkoda dziewczyny, ale to nie zwalniało jej myślenia i zachowania ostrożności, tym bardziej że była atrakcyjna” (pisownia oryginalna). Tego typu “rad dobrej cioci i wujków” jest pod artykułami tysiące. Przerażająca jest skala takiej mentalności naszego społeczeństwa. Czy więc kobieta ma z góry zakładać, że jej coś grozi, siedzieć w domu, zachować ostrożność, nie wychodzić, nie poznawać ludzi, nie podróżować, dlatego że jest ładna? Anastazja sporo podróżowała i na pewno nie raz spotkała wiele osób z różnych krajów na swojej drodze, z którymi się bawiła i nigdy nic się nie wydarzyło. Dlaczego miała z góry zakładać, że jej coś grozi i dlaczego nie wolno było jej się bawić?

Nierzetelność polskich mediów

Koleją kwestią, jest przepływ informacji przez polskie media. Co chwilę pojawiały się artykuły i ŻADNA redakcja (włącznie z PAP) nie przekazała ich rzetelnie, mało tego, błędy z translatora były rażące. W jednym artykule potrafiło znaleźć się kilka sprzecznych informacji, w dodatku chaotycznie przetłumaczone (tj. z nonsensami translatora) i powielane, dokładnie tak samo w kolejnych artykułach. Ostatnia kwestia: mataczenie. W kryminalistyce powszechne jest mataczenie podejrzanego. Informacje jakie zostały przekazane do mediów były prawdopodobnie zeznaniami podejrzanego, który za wszelką cenę chciał ukryć swoją zbrodnię. Te szczątki informacji przekazywali do greckich mediów policjanci, które następnie były wątpliwie i bezmyślnie tłumaczone przez polskie media, tzn. studenckie redakcje (nie mamy już rzetelnych mediów, liczy się klik – dobrze płatny). Jednak obserwatorzy uwierzyli we wszystko, co było przez media “wychwycone”. Przyszła po narkotyki, uprawiała sex, była pijana… To z dużym prawdopodobieństwem zeznania podejrzanych.

Włącz myślenie

Wracając do początku. Nie rozumiem i gotuje się we mnie, kiedy czytam taką ilość komentarzy odnośnie tego, że atrakcyjna kobieta powinna być ostrożna. Dlatego, że mężczyzna nie może pohamować swoich zwierzęcych instynktów, kiedy widzi atrakcyjną kobietę? czy cofnęliśmy się do jaskiniowców? I młoda, atrakcyjna, stara, brzydka… jaka jest różnica? Nigdy, żadna kobieta, nie powinna zachowywać specjalnej ostrożności żeby wyjść na drinka, poznawać ludzi, podróżować… Niezależnie od tego ile ma lat i jak wygląda. Nie twierdzę, żeby nie tej ostrożności nie zachowywać, nie brakuje zwyrodnialców, ale nie dawajmy w domyśle informacji, że to kobiety wina, bo tej ostrożności nie zachowała, bo była atrakcyjna. Żaden mężczyzna nie powinien stosować przemocy wobec kobiety. Nie ma przyzwolenia na przemoc niezależnie od sytuacji, wyglądu, lat. Włączmy myślenie.

Bardzo żal, kolejnej kobiety, skrzywdzonej przez mężczyznę. Wyrazy współczucia dla rodziny.

Dołącz do nas