jaki krem z filtrem
jaki krem z filtrem

Jaki krem z filtrem przeciwsłonecznym i jak go używać?

Jest wiele powodów, dla  których kochamy słońce. Ale czy wiesz, że promienie UV mogą uszkodzić skórę w zaledwie 15 minut, jeśli odpowiednio jej nie ochronisz? Krem z filtrem pewien być zawsze czymś, o czym powinnaś pamiętać latem, nie tylko w czasie podróży i wakacji, ale również na co dzień.

Jak chronić się przed słońcem i jakiego kremu z filtrem przeciwsłonecznym używać? Oto 8 wskazówek

Unikaj przebywania na słońcu między godziną 10.00 a 14.00, kiedy promienie słoneczne są najsilniejsze. Jeśli jednak musisz być na zewnątrz, staraj się przebywać w cieniu.

W miarę możliwości zakryj wszystkie odsłonięte części ciała czapką, okularami przeciwsłonecznymi i odzieżą.

Pozbądź się wszystkich otwartych produktów z filtrem przeciwsłonecznym z ostatniego sezonu. Niezależnie od dat ich ważności, jest wysoce prawdopodobne, że składniki ochronne straciły swoją siłę działania.

Kiedy kupujesz nowy filtr przeciwsłoneczny, poszukaj takiego, który ma szerokie spektrum działania i z filtrem minimum SPF 30. Szerokie spektrum oznacza ochronę zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB.

Produkty o wartości SPF wyższej niż 50 dają tak naprawdę niewielkie dodatkowe korzyści. Nie daj się zwieść tak dużym liczbom, krem z filtrem 30 SPF w zupełności wystarczy.

Ponieważ kosmetyki z ochroną przeciwsłoneczną zazwyczaj mają długi termin ważności, przed zakupem upewnij się, że nie kupujesz przeterminowanych produktów.

Zastosuj krem ​​przeciwsłoneczny z filtrem co najmniej 30 minut przed wyjściem na zewnątrz. Produkt będzie miał czas, aby się wchłonąć i zacząć działać.

Kiedy używasz kremu z filtrem typu balsam, aplikuj go co dwie godziny. Jeśli zdecydujesz się na spray lub chusteczki, upewnij się, że nałożyłaś wystarczająco dużo produktu (skóra powinna błyszczeć).

Nie omijaj ​​żadnych części skóry. Pamiętaj, że rak skóry może pojawić się w dowolnym miejscu na ciele – na ustach a nawet na stopach. Warto używać balsamu do ust z ochroną SPF 30 o szerokim spektrum działania.

Jeśli dbasz o zdrowie i ochronę środowiska, zastąp chemiczny krem na ten z filtrem mineralnym: filtry mineralne a chemiczne

Dołącz do nas