Innovation Re Enchantment Story HM kolekcja 2023
Innovation Re Enchantment Story HM kolekcja 2023
Innovation Re Enchantment Story HM kolekcja 2023

Premiera: Innovation Re-Enchantment Story H&M – zrównoważone zdobienia

HS poleca | H&M przedstawia najnowszą kolekcję wiosna/lato 2023 z platformy Innovation Stories

H&M przedstawia najnowszą kolekcję wiosna/lato 2023 z platformy Innovation Stories. Nowa kolekcja w stylu lat sześćdziesiątych, skupia się na zrównoważonym zdobieniu. Ręcznie robione sukienki mini i skoordynowane zestawy błyszczą dzięki cekinom, kryształkom i koralikom pochodzącym w 100% z recyklingu.

W tej kolekcji chcieliśmy skupić się na postępie, jaki H&M poczynił w zakresie ozdób z materiałów pochodzących z recyklingu. Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, zawsze ważne jest, aby przyjąć długoterminową perspektywę, a jednocześnie domagać się zmian – powiedziała Ann-Sofie Johansson, doradca kreatywny w H&M.

Kampania H&M Innovation Stories

Projekt skupia się nowatorskich pomysłach, wprowadzonych przez H&M i jej partnerów. Innovation Stories obejmuje wszystko – od materiałów pochodzących z recyklingu po modę cyfrową, badając wielopłaszczyznowe podejście do tworzenia zrównoważonej, ale ekscytującej mody. Przykładem jest recyklingowana bawełna, tworzenie ubrań z materiałów, pochodzących z odnawialnych źródeł czy też wykorzystanie energii słonecznej w procesie produkcji. Projekt H&M Innovation Stories ma na celu pokazanie, że zrównoważona moda nie musi oznaczać rezygnacji z mody i stylu. Może być częścią innowacyjnych rozwiązań.

Wprowadzone na rynek w 2021 roku, poprzednie kolekcje Innovation Stories H&M, koncentrowały się na alternatywach dla materiałów pochodzenia zwierzęcego. Strategiach projektowania o obiegu zamkniętym, tkaninach odzyskujących odpady i bardziej przyjaznych dla środowiska metodach pracy z kolorem.

Nowe spojrzenie na ozdoby, pochodzące z recyklingu

Tegoroczna kolekcja naśladuje błyszczącą magię naturalnie występujących kryształów i minerałów. Tę ideę przedstawiono w klasycznych, czystych sylwetkach w drogocennych odcieniach klejnotów, obszytych błyszczącymi dekoracjami. Kluczowe elementy to seria mini sukienek, w dwóch szmaragdowo-zielonych i cytrynowo-żółtych stylach wykonanych z przetworzonego poliestru. Wzmocnionych cekinami wykonanymi z przetworzonych plastikowych butelek PET oraz kryształkami i koralikami wykonanymi z plastiku, pochodzącego z recyklingu.

Perłowobiała, zdobioną sukienkę mini stworzono z mieszanki lnu i wiskozy Livaeco by Birla Cellulose™, pochodzącej z certyfikowanych, zrównoważonych lasów. Dżinsowe elementy, wykończone kryształkami z mieszanki bawełny organicznej i pochodzącej z recyklingu, tworzą uliczny kontrapunkt. Ofertę uzupełnia para wyrazistych butów na platformie z mieszanki organicznego jedwabiu i wiskozy LENZING™ ECOVERO™, pochodzącej z odnawialnych źródeł drewna. Odważną biżuterię, o lekko surrealistycznych kształtach, wykonano z mosiądzu również pochodzącego z recyklingu.

Kolekcja H&M Innovation Re-Enchantment Design Story będzie dostępna w sprzedaży w wybranych sklepach stacjonarnych i online na hm.com od 23 marca.

Innovation Re Enchantment Story HM kolekcja wiosna 2023
Innovation Re Enchantment Story HM kolekcja wiosna lato 2023
Innovation Re Enchantment Story HM nowa kolekcja
Innovation Story HM
Innovation Re Enchantment Story HM kolekcja 2023
Innovation Story HM 2023
Innovation Re Enchantment Story HM nowa kolekcja 2023

Dołącz do nas