Gucci kolekcja moda 2024
Gucci kolekcja moda 2024

Gucci Cruise 2024 – wielokulturowa manifestacja mody

Kosmopolityczne zasady dotyczące ubioru są wyrazem kulturowych konwersacji. Gramatyka wizualna wywodząca się z różnych kodów geograficznych i historycznych, jest wspólnym językiem stylu na wielu kontynentach. Kolekcja Gucci Cruise 2024 eksploruje tę wymianę w dialogu między zasianym dziedzictwem Domu a elektryzującym wpływem Korei Południowej.

Gucci Cruise 2024 – kolekcja tętniąca miastem

Kolekcja, będąca ilustracją wielokulturowych manifestacji mody w codziennym życiu miasta, odzwierciedla globalną społeczność w samym sercu samego Gucci. Jest to stuletnie twórcze dziedzictwo, obecnie rozwijane przez projektantów i rzemieślników z różnych środowisk. Każdy z nich interpretuje kody Domu na swój indywidualny sposób.

Pokaz kolekcji Criuse Gucci 2024 jest pierwszym tego rodzaju, który odbywa się na ceremonialnym dziedzińcu XIV-wiecznego pałacu Gyeongbokgung, położonego w sercu Seulu. Z futurystyczną panoramą stolicy na horyzoncie, wymiana między czasem i tradycjami rozwijała się przy dźwiękach seulskiego kompozytora Jung Jae-ila. Konstelacje świetlne oświetlały studium globalnej garderoby miejskiej. Ożywione niepowtarzalnym instynktem mody, wyrażanym na ulicach Seulu i odbijającym się echem na całym świecie oraz zwyczajami ubioru z Korei Południowej.

kolekcja gucci 2024 pokaz

Miejska zabawa z formą

W sylwetkach, przywodzących na myśl Gucci z późnych lat 90., manifestują się pokoleniowe zmiany kodów charakterystyczne dla miejskiego ubioru. Materiały i techniki formalnej garderoby zamieniają się miejscami z odzieżą sportową i swobodną. Każdy element garderoby i wygląd odzwierciedla formę hybrydyzacji. Streetwear burżuazyjny – kostium ze spódnicą bouclé, jedwabna bluzka, kociaki na obcasie – łączy się z odzieżą sportową inspirowaną codziennym życiem w Seulu. W tym z kombinezonami do nurkowania noszonymi przez zapalonych windsurferów i skuterów wodnych nad rzeką Han.

Hybrydyzacja inspiruje do badań nad dekonstrukcją. Odpinane rękawy stają się akcesoriami, a zamki błyskawiczne umożliwiają poszerzenie kształtu spodni. Kurtka bomberka zmienia się w wieczorową spódnicę, a kurtka motocyklowa wydłuża się w płaszcz. Rzeźbione linie kształtują sukienki o linii A, a różnorodne style obejmują jedwabne opaski z kokardkami, inspirowane tradycyjnymi lokalnymi strojami. Jako odpowiednik, Gucci Web – charakterystyczny triband Domu – zdobi elementy w super powiększonej formie. Kolekcję ożywiają hipersensoryczne motywy biomorficzne autorstwa południowokoreańskiego artysty Ram Hana.

Kultowe akcesoria Gucci

Gucii torba Horsebit 2024

Torby zyskują. Skórzane Gucci Horsebit Chainbags wydają się wypaczone lub zwężone. Wspomnienie Horsebita przywołano w wytłoczonej skórze męskiej torby. Minimalistyczne torby Gucci z archiwum ponownie interpretowano w kolorowych i ozdobnych adaptacjach. Zaokrąglona trapezowa torba Horsebit Chain ponownie pojawia się w opalizującej i szlachetnej skórze. Wrażliwość klubowego dzieciaka przywołano w cybergotyckich butach. Motyw sportów wodnych natomiast powtórzono w butach do nurkowania z późnych lat 90. i ponownie wyobrażonych. Sneaker Ace ma bardziej okrągły kształt dzięki stonowanym sznurowadłom i Gucci Web.

Gucci criuse 2023
Cruise gucci 2024
Moda gucci 2024 kolekcja
korea gucci pokaz 2024
Gucci kolekcja seul

Dołącz do nas