Emily Ratajkowski modelka
Emily Ratajkowski modelka

Emily Ratajkowski ostro o seksizmie w Hollywood

Emily Ratajkowski rezygnuje z kariery aktorskiej w trakcje jej rozwijającej się kariery. W nowym wywiadzie dla Los Angeles Times top modelka podzieliła się swoimi frustracjami związanymi z przemysłem filmowym i brakiem możliwości zostania „poważną aktorką”. Emily Ratajkowski zauważa, że była traktowana przedmiotowo.

Czułam się jak kawałek mięsa, który ludzie oceniali, mówiąc: „Czy ona ma coś jeszcze oprócz swoich [piersi]? – powiedziała gazecie.

“Hollywood jest popieprzone”

Kariera aktorska EmRaty dobrze się zapowiadała. Modelka zadebiutowała na dużym ekranie jako Andie, uczennica college’u i kochanka Nicka Dunne’a Bena Afflecka, w thrillerze Davida Finchera “Zaginiona dziewczyna” z 2014 roku. Ale w 2020 roku, zmęczona byciem „karmą” dla potężnych mężczyzn w Hollywood, zwolniła swojego agenta, przedstawiciela handlowego i menedżera. Nie ufałam im. Pomyślałam: poradzę sobie z odbieraniem telefonów. Podejmę te decyzje. Nikomu z was nie leży na sercu moje dobro. I wszyscy nienawidzicie kobiet – powiedziała Ratajkowski w wywiadzie.

Emily Ratajkowski wspomina również byłego męża, Sebastiania Bear-McClarda, z którym ma syna. Producent filmowy został niedawno oskarżony o niewłaściwe zachowanie seksualne, napaść i uwodzenie nieletnich kobiet na planach filmowych. I może dlatego teraz nie jestem zainteresowana męskimi puntem widzenia. Bo to były kłamstwa. I nie mam na myśli niewierności. To jest pojebany świat. Tak, Hollywood jest popieprzone. Skomentowała te traumatyczne wydarzenia modelka.

Emily podzieliła się również swoimi obawami związanymi z trwającą walką o opiekę nad synem: Wszyscy wiemy, że system sądowy jest naprawdę seksistowski. I boję się. Świat jest dość brutalny dla kobiet, bez względu na to, jak wyglądają.

Dołącz do nas