dr martens buty limitowana edycja
dr martens buty limitowana edycja

Dr. Martens celebruje Miesiąc Dumy, limitowaną kolekcją

Z okazji Miesiąca Dumy, artysta i rzecznik zdrowia psychicznego, Wednesday Holmes, stworzył limitowaną edycję butów 1460 Dr. Martens z ich charakterystycznymi, radosnymi ilustracjami i pozytywnym przesłaniem.

W firmie Dr. Martens Miesiąc Dumy oznacza ciągłe zaangażowanie w społeczność LGBTQIA+. Marka jest głęboko powiązaną z kulturą queer i społecznością, w której 30% identyfikuje się jako członkowie społeczności LGBTQIA+. Możliwość promowania, celebrowania i wspierania ludzi z tego środowiska nigdy nie jest lekceważona. W ramach trwającego Miesiąca Dumy, marka podjęła współpracę z trzema queerowymi artystami, którzy na nowo wyobrazili sobie serię butów Dr. Martens.

Wednesday Holmes z Brighton został artystą w okresie kryzysu. Projektowanie było sposobem na „dowiedzenie się, kim jestem w stosunku do świata”. Po wyszukaniu na Instagramie „#queer ilustrator” i „#queer artyści” nie było nic. Jego posty na Instagramie, wypełniające tę niszę, spotkały się z głębokim pozytywnym odzewem. Od razu wiedziałem, że chcę stworzyć coś naprawdę radosnego i przypominającego tęczę.

Wednesday wykorzystał projekt klasycznego buta 1460 z 8 oczkami jako płótna dla jasnych i zabawnych ilustracji antropomorficznych. W tym symbolu trans, obejmującej flagę Dumy. Wykonano je z tradycyjnej gładkiej skóry DM w kolorze czarno-białym z pasującymi sznurowadłami. Z tyłu widnieją napisy „jesteś magią” i „jesteś gwiazdą”. Projekt buta wykonano na tradycyjnej podeszwie DM z sygnowany żółtym ściegiem DM oraz pętelką AirWair na pięcie.

Dołącz do nas