fbpx

Czy roller jadeitowy do twarzy faktycznie działa i jakie daje efekty?

roller jadeitowy efekty

Świat urody oszalał na punkcie kamieni do pielęgnacji twarzy wałka z jadeitu i Gua Sha. Ale czy roller jadeitowy jest naprawdę cudownym sposobem na piękną i młoda skórę i jakie daje efekty?

Chociaż jadeit stał się w ostatnich latach popularny, ludzie od wieków używają narzędzi do masaży, wykonanych z gładkiego jadeitu. Technika stosowania kamieni jadeitowych w medycynie naturalnej powstała dawno temu w Chinach – stosowano ją do oczyszczania i gojenia ran. Współcześnie kamienie z jadeitu używa się między innymi do masażu uciskowego, czyli drenażu limfatycznego. Dodatkowymi korzyściami ma być również efekt odmładzający i ujędrniający. Ale czy masaż wałkiem jadeitowym rzeczywiście wygładza zmarszczki?

Jak działa roller jadeitowy?

Roller jadeitowy i narzędzia do masażu gua sha mogą być wykonane z jadeitu lub kamienia kwarcowego. Oba działają podobnie, ale to masaż i technika jego wykonania, a nie rodzaj użytych kamieni, dają największe korzyści. Mówi się, że wałek jadeitowy robi wszystko… Ujędrnia skórę, poprawia krążenie, zmniejsza obrzęki, wygładza drobne zmarszczki, poprawia elastyczność skóry. To długa lista, ale ile jest w tym prawdy?

Czy jadeitowy roller faktycznie działa odmładzająco?

Być może. Obecnie nie ma badań klinicznych, które potwierdziłby, że masaż wałkiem jadeitowym ma odmładzający wpływ na skórę. Ale masaż rozluźnia mięśnie twarzy, a to może mieć korzystny wpływ na ujędrnienie skóry. Roller jadeitowy poprawia również krążenie krwi i przepływ limfy. Masaż twarzy rollerem jadeitowym w połączeniu z kuracją odwadniająca, na przykład diuretykami, znacznie zmniejszają obrzęki.

Jak używać jadeitowego rollera do twarzy – masaż

Wałek jadeitowy można stosować na suchą skórę lub po zastosowaniu kosmetyku do pielęgnacji, aby pomóc w absorpcji produktu. Technika masażu polega na przesuwaniu wałkiem od środka twarzy do góry i na zewnątrz w kierunku węzłów chłonnych. Badania potwierdzają, że ten ruch kierunkowy pomaga przeciwdziałać grawitacji i poprawić owal twarzy. Ale nie naciskaj zbyt mocno – nie jest to istotne. W masażu gua sha, płaski jadeit o zakrzywionych bokach, jest delikatnie dociskany do twarzy – poruszamy nim w górę i na zewnątrz, tak jak w przypadku jadeitowego rollera. Niektórzy uważają, że ta technika daje lepsze efekty, ponieważ zwykle wykonuje się ją z nieco większym naciskiem.

Kilka wskazówek:

  • Przechowuj kamień w lodówce. Jadeitowe kamienie są przyjemne w dotyku, ale schłodzone mogą dodatkowo ukoić skórę
  • Stosuj wałek jadeitowy z maską w płachcie – wałki jadeitowe można stosować do wygładzania maseczek, aby lepiej przylegały do ​​skóry
  • Regularnie czyść wałek i po użyciu wyczyść go ciepłą wodą z mydłem. Przechowuj w czystym, suchym miejscu.
Więcej artykułów
Kulinarne inspiracje: Jej Wysokość Włoska Pizza (i tylko włoska)