fbpx
roller jadeitowy efekty

Czy roller jadeitowy do twarzy faktycznie działa i jakie daje efekty?

Świat urody oszalał na punkcie kamieni do pielęgnacji twarzy rollera z jadeitu i narzędzi do masażu Gua Sha. Ale czy roller jadeitowy i tym podobne „kamienie” naprawdę są cudownym sposobem na piękną i młoda skórę?

Chociaż jadeit stał się w ostatnich latach popularny, ludzie od wieków używają narzędzi do masaży, wykonanych z gładkiego jadeitu. Technika stosowania kamieni jadeitowych w medycynie naturalnej powstała dawno temu w Chinach. Stosowano ją do oczyszczania i przyśpieszenia gojenia ran. Uważa się, że walcowanie kamieniem jadeitu i masaż gua sha pomagają w drenażu limfatycznym. Ale czy to może też mieć działanie odmładzające?

Jak działa roller jadeitowy i czym się różni od kwarcowego?

Roller jadeitowy i narzędzia do masażu gua sha mogą być wykonane z jadeitu lub kamienia kwarcowego. Jeden i drugi działają według tego samego mechanizmu, ale to masaż i technika jego wykonania, a nie skład samych użytych kamieni, dają korzyści.

Mówi się, że wałki jadeitowe „robią” wszystko – od ujędrnienia skóry, poprawy krążenia, zwiększenia blasku, zmniejszenia obrzęków, minimalizacji drobnych linii, poprawy elastyczności po lepsze wnikanie kosmetyków do pielęgnacji skóry. Uff… to długa lista.

Czy jadeitowy roller do twarzy faktycznie działa?

Może. Obecnie nie ma badań klinicznych, które potwierdziłby, że jadeit lub masaż kamieniami gua sha mają odmładzający wpływ na skórę. Ale te techniki mogą rozluźnić mięśnie twarzy, a masaż z czasem może przynieść korzyści ujędrniające. Masaż gua sha może również pomóc w poprawie krążenia krwi i drenażu limfatycznym, który zmniejsza obrzęki.

Jak używać jadeitowego rollera do twarzy – masaż

Jadeitowe narzędzia do twarzy można stosować na suchą skórę lub po zastosowaniu kosmetyku do pielęgnacji, aby pomóc w absorpcji produktu.

Podstawowa technika stosowania wałka jadeitowego do twarzy to przesuwanie wałkiem od środka twarzy do góry i na zewnątrz – tak, aby wałkować kamieniem w kierunku węzłów chłonnych. I w tym miejscu, badania potwierdzają, że ten ruch kierunkowy pomaga przeciwdziałać grawitacji i poprawić owal twarzy. Ale nie naciskaj zbyt mocno – nie jest to istotne.

W przypadku masażu gua sha, płaski jadeit o zakrzywionych bokach, jest delikatnie dociskany do twarzy – poruszamy nim w górę i na zewnątrz, tak jak w przypadku jadeitowego rollera. Niektórzy uważają, że ta technika daje lepsze efekty, ponieważ zwykle wykonuje się ją z większym naciskiem.

Kilka wskazówek:

  • Przechowuj kamień w lodówce. Jadeitowe kamienie są przyjemne w dotyku, ale schłodzone mogą dodatkowo ukoić skórę
  • Stosuj wałek jadeitowy z maską w płachcie – wałki jadeitowe można stosować do wygładzania maseczek, aby lepiej przylegały do ​​skóry
  • Regularnie czyść wałek. Ponieważ narzędzia są używane do twarzy i mogą łatwo rozprzestrzeniać bakterie, po użyciu wyczyść je ciepłą wodą z mydłem i przechowuj w czystym, suchym miejscu.
Więcej podobnych
fuksja dekoracja domu
FUKSJA – z pola bitwy do sypialni Napoleona…