Balenciaga haute couture 2023
Balenciaga haute couture 2023
Balenciaga haute couture 2023

Kolekcja couture Balenciagi zawiera dopasowane obuwie i akcesoria – to nowość w tym segmencie

Pomimo całego nacisku na zdobienia i rzemieślnicze detale, kolekcje haute couture często nie zawierają dopasowanego obuwia. Marki biorące udział w couture week albo używają komercyjnego obuwia z kolekcji ready-to-wear, albo pożyczają je od projektantów obuwia, które nigdy nie trafią poza wybieg do żadnego punktu sprzedaży detalicznej.

Balenciaga przełamuje standardy haute couture

W swojej 52. kolekcji couture Balenciaga wypełnia tę lukę na rynku obuwia i akcesoriów haute couture. Kolekcja, nazwana „Exclusive Release”, składa się z różnych butów i akcesoriów, które były częścią pokazu mody couture Balenciagi jesień-zima 2023/24. Ubrania udostępniono w butiku couture i online na stronie internetowej Balenciagi zaraz po pokazie.

Wśród oferty obuwia w kolekcji Exclusive Release, znajdują się czółenka Space i Opera dla kobiet. Są to klasyczne czółenka na wysokim obcasie z zabudowanymi krzywiznami i wydłużonymi noskami, które odzwierciedlają charakterystyczne rzeźbione kurtki Balenciagi. Buty wyposażono w wewnętrzne protezy, nadając im przesadny look, który rezonuje z marką w ostatnich kolekcjach. W przypadku mężczyzn wersje derby w stylu Space i Opera wykonano podobnie z patynowanej skóry lub aksamitu. Cena na metce na całe dostępne obuwie z kolekcji couture? Mocne 3000 – 4000 € za parę.

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Mimo dostępności online obuwia i akcesoriów z kolekcji couture Balenciagi, konstrukcja i dopasowanie obuwia oraz akcesoriów będzie odpowiadać rygorystycznym wymaganiom segmentu couture – zgodnie z tradycją. Haute couture różni się od kolekcji prêt-à-porter tym, że klienci muszą przychodzić na indywidualne spotkania z krawcem. W komunikacie marki napisano, że wymagane jest osobiste spotkanie w celu dopasowania i personalizacji elementów. Zauważono również, że obuwie budowane jest przy użyciu „procesów rzemieślniczych”.

Inne elementy z kolekcji Exclusive Release obejmują kolczyki Danielle, nazwane na cześć pierwszej muzy Cristobal Balenciagi, Danielle Slavik, którą Demna przywrócił z powrotem na wybieg. A także serię naszyjników z łańcuszków, bransoletek, kolczyków i pierścionków. Poza tym w ofercie znajdują się również okulary oraz odzież na twarz. W tym niesławna osłona twarzy i maska na oczy Balenciagi z zeszłorocznej kolekcji couture.

Kluczowe kreacje z kolekcji couture, zwłaszcza te w dżinsach, również wymieniono na stronie internetowej, jako dostępne do natychmiastowej personalizacji w butiku couture Balenciagi.

Dołącz do nas