Métiers d’art kolekcja 2024
Métiers d’art kolekcja 2024

Chanel wybiera Wielką Brytanię dla kolekcji Métiers d’art 

Każdego roku od 2002 roku CHANEL, jako jedyny dom, tworzy kolekcję poświęconą savoir-faire Métiers d’art i ich centralnemu znaczeniu dla mody. Kolekcja, jest prezentowana w miejscach, które inspirują Dom – od Tokio, Nowy Jork po Dakar. Jest świadectwem historycznego zaangażowania CHANEL w to wyjątkowe dziedzictwo rzemieślnicze i jego wpływ na całym świecie. Tegoroczną edycję Métiers d’art 2023/24 CHANEL zaprezentuje w czwartek 7 grudnia 2023 r. w Manchesterze w Wielkiej Brytanii.

Kolekcja Métiers d’Art Chanel


Mieszcząca się gdzieś pomiędzy haute couture a prêt-à-porter, Chanel’s Métiers d’Art, to kolekcja, która stara się być zarówno sztuką, jak i modą. Każdy szczegół jest skrupulatnie tworzony ręcznie w jednym z wielowiekowych atelier wspieranych przez Chanel. Od koronek po plecionki, hafty i misterne zdobienia z piór, te dzieła celebrują i podkreślają sztukę rzemiosła, która staje się coraz rzadsza w epoce, w której gusta i wymagania nieustannie się zmieniają.

Kolekcja prezentowana jest co rok w grudniu, zazwyczaj wtedy, gdy każda inna marka prezentuje swoją kolekcję Pre-Fall. Zamiast pokazywać mini kolekcje reklamowe, które przypadają na okres między wiosną/latem a jesienią/zimą, jak reszta branży modowej, Chanel prezentuje tę przedsezonową kolekcję, aby podkreślić i uczcić wyjątkowy savoir-faire i pracę rzemieślników w swoich atelier. Pierwsza kolekcja Métiers d’Art została zaprezentowana w 2002 roku.

Dołącz do nas