Jaki olej wybrać do gotowania

Brzydki zapach octu? Mamy na to sposoby!

Biały ocet jest doskonałym środkiem czyszczącym znanym od lat – jest nietoksyczny, niedrogi, łatwy do kupienia,ma mnóstwo zastosowań i czyści prawie wszystko, ale nie pachnie zbyt łanie… są na to sposoby!

Octem można myć okna, odświeżyć pranie, usunąć plamy z dywanów i wiele więcej. Butelka z roztworem octu zawsze przyda się w domu do zadań specjalnych związanych ze sprzątaniem. Jedyne na co musisz uważać, to unikać stosowania octu na marmurowych blatach i podłogach z twardego drewna, ponieważ kwasowość może je uszkodzić.

Najskuteczniejszy roztwór przygotujesz w stosunku 1:1 (50% octu i 50% wody), ale możesz również dodać do butelki skórki owocowe, zioła lub olejki eteryczne, aby twój dom pachniał wspaniale. Do butelki z roztworem octu dodaj wybrane składniki zapachowe i odstaw na co najmniej tydzień.

Podpowiadamy czego możesz użyć do 4 octowych „mikstur”:

Octowa mikstura z rozmarynem

Dwa lub trzy kawałki skórki cytryny i kilka gałązek rozmarynu stworzą czysty, świeży zapach. Ponadto kwas owocowy z cytryny zapewnia dodatkowe właściwości czyszczące – idealny do uporczywych plam.

Ocet dla miłośników owocowych aromatów

Do roztworu z octu dodaj odrobinę ulubionego owocowego olejku eterycznego i  2-3 krople mięty pieprzowej – to wystarczy, aby po twoim domu rozniósł się energetyzujący i orzeźwiający zapach.

Ocet dla smakoszy herbaty

Kilka gałązek eukaliptusa (lub olejku) i 2-3 krople olejku z drzewa herbacianego to broń na nieprzyjemne zapachy, która „pochłonie” nie tylko zapach octu, ale wiele innych brzydkich zapachów w twoim domu. Niektórzy wierzą, że drzewo herbaciane zwalcza również bakterie. Czy to prawda, czy nie, ta kombinacja na pewno jest skuteczna na nieprzyjemne zapachowe niespodzianki!

Zioła i ocet – to “zabójczy” środek na brud

Lawenda, szałwia, mięta – nie tylko wspaniale pachną, ale mają wiele innych dobroczynnych właściwości. Szałwia działa bakteriobójczo, lawenda odstrasza mole, a mięta po prostu wspaniale, świeżo pachnie!

Dołącz do nas