BEYONCE suknia
BEYONCE suknia
BEYONCE suknia

Beyoncé w sukni zaprojektowanej przez Iris van Herpen wyglądała jak anioł

Beyoncé wystąpiła, podczas swojej trasy koncertowej, w niestandardowej sukni Haute Couture „Heliosphere Gown” – zaprojektowanej przez Iris van Herpen.

To był ogromny zaszczyt zaprojektować i stworzyć niestandardową „Heliosphere Gown” dla Beyoncé. W swojej epickiej trasie Renaissance Beyoncé ucieleśnia kobiecą moc. Symbolizuje, że pewność siebie promieniuje z wnętrza, a piękno kwitnie w różnorodności. Jej styl to kalejdoskop elegancji, który zainspirował mnie i mój zespół każdym ściegiem, każdym koralikiem i każdym płatkiem – podczas 700-godzinnej podróży tworzenia jej sukni w kształcie aureoli. – Iris van Herpen

Do stworzenia sukni „Heliosphere Gown” dla Beyoncé wykorzystano w sumie 980 kształtów w 3D. Stworzono je z odlewów ze srebrnego marmurkowego silikonu, wyciętych laserowo. Każdy kształt indywidualnie przyszyto do przezroczystego tiulu w kolorze nude i przepleciono monochromatycznymi kryształami Swarovskiego. Unoszące się w powietrzu halo ukształtowano za pomocą pistoletu na gorące powietrze. Suknię wydłużono obszerną peleryną wykonaną ze szklanej organzy, która olśniewa grafiką ozdobioną lustrzaną folią mylar. Dwanaście osób z atelier IVH z pasją tworzyło suknię Heliosphere. Zespołowi jej stworzenie zajęło łącznie 700 godzin.

Dołącz do nas