Single Ladies
Single Ladies
Single Ladies

Beyoncé “Renaissance” – muzyka, która inspiruje modę

Muzykę Beyoncé z pewnością definiuje wyróżniająca się moda na przestrzeni czasu. Jak chociażby koszulka bez rękawów i dżinsowe szorty „Crazy in Love”, kultowe czarne body z „Single Ladies” czy żółta sukienka z Lemonade. Jednak Renaissance, prawdopodobnie najbardziej ambitny projekt królowej do tej pory, nie dostarczył jeszcze wielu obrazów. Biorąc pod uwagę status gwiazdy jako pionierki albumów wizualnych, fani lamentują nad brakiem teledysków, odkąd w lipcu pojawił się Renaissance. Ale nawet gdy długo oczekiwane materiały wciąż są w tajemnicy, okładka albumu w renesansowym stylu Beyoncé już się pojawiła. I kolekcja Balmain i Beyoncé.

Zwiastuny, dotyczące krawieckiego języka Beyoncé Renaissance, dotarły do ​​mediów na okładce brytyjskiego Vogue z lipca 2022 r., która zbiegła się w czasie z premierą albumu. Renaissance prawdopodobnie jest najbardziej spójnym tematycznie dziełem w karierze artystki. Nawiązuje bezpośrednio do retro, krzykliwej i bogatej estetyki strojów klubowych – przemawia sugestywnym językiem wizualnym z odlotową koncepcją disco pop. Znakomicie nadaje się do tematycznych stylizacji na nadchodzącą trasę koncertową, która rozpocznie się w 40 miastach w już maju.

Vogue beyonce 2022
Vogue Beyonce 2022

Muzyka, która inspiruje

Dekadenckie wizje inspirowane salą balową z pewnością tańczyły w umyśle Oliviera Rousteinga z Balmain po wysłuchaniu najnowszego dzieła piosenkarki. Projektant był tak poruszony muzyką, że zwrócił się do Beyoncé z propozycją współpracy haute couture inspirowanej albumem. Kolekcję opracował wraz z samą piosenkarką oraz stylistką Marni Senofonte. Muza Rousteinga pojawiła się na okładce Vogue France ubrana w owoce ich pracy w kwietniowym numerze.

Każdy z 16 strojów został zaprojektowany tak, żeby uosabiał renesansowy klimat albumu. Ten zabieg uzyskano, dzięki zręcznemu wykorzystaniu bogatego aksamitu, gorsetów haftowanych kryształami i metalicznego różu wzorowanego na „dyskotekowym rytmie” muzyki. Ponieważ Renaissance sprawia, że ​​chcesz nosić cekinowe peleryny, wycięcia, suknie z koralików, frędzle, brokat – rzeczy, które przyciągają wzrok nocą.

Muzyka, która łączy

Jak ujął to The New Yorker, Renaissance to dzieło dźwiękowej hiperspecyficzności z egalitarnym duchem. Stylistycznie jest to hołd dla czarnej muzyki tanecznej. Beyonce, która sama mówiła o życiu klubowym na przestrzeni wieków, być może właśnie zapoczątkowała coś w rodzaju odrodzenia klubowej mody. Albo po prostu uchwyciła szczególny moment w duchu czasu, kiedy wszyscy fantazjujemy o retro i dramatycznych strojach imprezowych. Odniesień jest mnóstwo, ale kluczowym czynnikiem łączącym jest zabawa. Ten album opowiada o imprezie, miłości do mody, tańca i kultury undergroundowej sceny klubowej lat 80. i 90. I zbliżania ludzi z różnych środowisk. Płynnie oscyluje i przepływa między gatunkami, które zainspirowały tak niesamowitą i przejrzystą estetykę różnych środowisk – od disco przez salę balową po funk. Fani podążają za tymi odniesieniami i czynią je swoimi własnymi. Mieszając trendy, tak jak zrobiła to sama Beyoncé, tworząc pomysłowe i odświeżające imprezowe stylizacje pasujące energii.

beyonce stroje
beyonce styl stroje
beyonce styl

Dołącz do nas