beyonce balmain kolekcja
beyonce balmain kolekcja

Beyoncé i Balmain stworzyli kolekcję couture inspirowaną utworami piosenkarki

Dyrektor kreatywny francuskiej luksusowej marki Balmain, Olivier Rousteing, wydał 24 marca, lookbook z efektownymi projektami wykonanymi we współpracy z Beyoncé. Motyw przewodni kolekcji: każdy styl projektów przekłada piosenkę z albumu z 2022 roku na modę.

Historyczna współpraca Beyoncé x Balmain

Beyoncé współtworzyła kolekcję składającą się z 16 stylizacji, z których każda inspirowana jest bezpośrednio utworem z jej albumu Renaissance. To pierwszy raz, kiedy czarnoskóra kobieta nadzorowała kolekcję wyprodukowaną przez uznany paryski dom mody. Rousteing był także pierwszym czarnoskórym mężczyzną, który przejął stery paryskiego domu mody. Projektant objął najwyższe stanowisko w 2011 roku, mając zaledwie 25 lat.

Kolekcja o nazwie Renaissance Couture zawiera wiele dramatycznych rzeźbiarskich momentów charakterystycznych dla Balmain – od luksusowych aksamitów, drobiazgowo haftowanych sukni do autografu Beyoncé, który tworzy podstawę szpilek na platformie.

Nowy etap dla Beyoncé w świecie mody

Współpraca z marką Balmain otwiera nowy świt dla modowej twórczości Beyoncé. Piosenkarka do tej pory koncentrowała się na odzieży sportowej z jej marką sportową Ivy Park. W marcu pojawiła się wiadomość, że Adidas zamyka jej linię odzieży sportowej, kończąc tym samym współpracę z Beyoncé.

Rezultaty nowej współpracy Beyoncé z Balmain płynnie łączą rozpoznawalne sylwetki piosenkarki z wysokim rzemiosłem Balmain i elementami high campu. Jest aksamitne body w stylu żyrandola z kryształowym gorsetem i turbanem inspirowanym utworem “Thique” oraz kombinezon w kratkę z piórami na ramionach i białym formowanym gorsetem, który czerpie inspirację z tekstu “Pure/Honey”.

Sztuka tworzenia ubrań

Inne atrakcje to suknia z efektem blichtru, peleryna i peruka. Wszystko łączy mnóstwo srebrnych frędzli wykonanych przez lokalnych rzemieślników. Inny zestaw wykonano przy użyciu tradycyjnych afrykańskich technik zaplatania włosów, który był jednym z najbardziej skomplikowanych projektów w tej kolekcji. Ukończenie tego skomplikowanego procesu tworzenia zajęło zespołowi ponad miesiąc. Projektowanie razem z Balmain było uwalniające. Dziękuję za umożliwienie mi celebrowania ludzkiej formy, podejmowania artystycznego ryzyka, przekraczania granic i swobodnego wyrażania siebie. Powiedziała Beyoncé.

Beyoncé wypróbowała już dwie stylizacje, jedną z nich założyła na tegoroczną galę Grammy i Brit Awards. Teraz czas poczekać, aż ubierze kolejne.

beyonce balmain renasaince
balmain beyonce kolekcja 2023
beyonce balmain renasaince moda
beyonce balmain renasaince nowa kolejca
beyonce balmain renasaince 2023 1

Dołącz do nas