Adidas i Ajax kolekcja
Adidas i Ajax kolekcja

Ajax x Adidas Originals – limitowana kolekcja z okazji 50. rocznicy Pucharów Europy z lat 70.

Z okazji 50. rocznicy trzech kolejnych zwycięstw w Pucharze Europy w latach 1971, 1972 i 1973, Adidas i Ajax z dumą prezentują kolekcję adidas Originals inspirowaną latami 70. Legendarna drużyna Ajaksu z lat 70. rozpoczęła swój marsz ku wielkości od rewolucyjnego stylu piłki nożnej, który nadal wpływa na ten sport pięć dekad później.

Kolekcja Ajax x Adidas Originals

Inspirowana trwałym dziedzictwem klubu, kolekcja Ajax x Adidas Originals, jest ukłonem w stronę ery definiującej historię, dzięki nawiązaniom do archiwalnych projektów i detalom w stylu vintage. Kolekcja obejmuje koszulkę piłkarską, dres, bluzę z zamkiem błyskawicznym, dwie koszulki i obuwie Samba. Bohaterem kolekcji odzieży jest koszulka piłkarska „Bring Back”. Zaprojektowana w kultowym biało-czerwono-białym kolorze i wykonana z autentycznych materiałów z ponadwymiarową wersją historycznego herbu Ajaksu na środku koszulki – typową dla tamtej epoki . Wszystkie pozostałe elementy kolekcji zawierają logo Adidas Originals, historyczny herb Ajaksu i trzy amsterdamskie krzyże St. Andrews.

Obuwie z limitowanej edycji

Drugorzędnym kolorem linii butów Samba jest czerwony, a także czarne i złote detale z charakterystyczną podeszwą zewnętrzną, która definiuje Sambę. Szczegóły obejmują logo adidas Originals i historyczny herb Ajax na języku buta. Buty posiadają również amsterdamskie krzyże St. Andrews na zapiętku, kluczowe fragmenty klubowego hymnu na wyściółce oraz współrzędne dawnego stadionu Ajaksu „De Meer” na wyściółce prawego kołnierza buta.

Dołącz do nas