Acne Studios – zew natury, kolekcja jesień/zima 2023

W swojej najnowszej kolekcji Acne Studios dyrektor kreatywny, Jonny Johansson, myślał o lesie w charakterystycznym dla szwedzkiej marki stylu. Przestrzeń pokazu, stworzona przez scenografkę Shonę Heath, inspirowana była surrealistycznym lasem drzew ozdobionym, połyskującymi kryształami i dziwną kwitnącą florą. Johansson powiedział, chciał stworzyć przestrzeni, która uchwyci sposób, w jaki las „zmienia, rośnie i transformuje”.

Sama kolekcja odzwierciedlała „brutalną magię” lasu i jego tradycji, z elementami zniszczenia lub rozkładu (kilka elementów miało postrzępione lub odcięte szwy), takimi jak szydełkowe ozdoby kwiatowe i powracający motyw liści w ziemistej paletecie, przerywane „toksycznym” żółtym i różowym lub rdzawym pomarańczem.

Tworząc tę ​​kolekcję, myślałem o ciemnych zimach w Szwecji, gdzie jest tylko kilka godzin światła dziennego. Chciałem uchwycić piękno ciemności – powiedział Johansson. Szwecja to miejsce, w którym nagle kończy się miasto, a zaczyna sosnowy las. Zawsze podobał mi się kontrast między życiem miejskim a naturą, pomysł, że nieskończony las jest tuż za rogiem.

Acne studios zima 2023 kolekcja
Acne studios kolekcja 2023
Acne studios kolekcja jesien zima 2023

Dołącz do nas