8 miejsc w twoim domu, które są bardziej brudne niż myślisz

Chociaż istnieje wiele miejsc w domu, które niewątpliwie wymagają regularnego czyszczenia i odkażania – na przykład toaleta, blaty i podłogi, tyle samo brudu zbiera się w miejscach niewidocznych gołym okiem, o których być może nawet nie wiesz…  Jakie to miejsca? To może ciebie zaskoczyć!

Klamki

To oczywiste? ale jak często naprawdę czyścisz klamki? Najlepiej czyścić je raz dziennie:  zetrzyj wszelkie bakterie z klamek przy użyciu środka odkażającego, na przykład takiego jak CILLIT BANG, który zabija 99,9% bakterii. Pozostaw na pięć minut, a następnie wytrzyj ściereczką.

Włączniki światła

Podobnie jak z klamkami, czy zastanawiałaś się, ile razy włączasz i wyłączasz światła? Odpowiedź: bardzo dużo – zwłaszcza jeśli dzieci uwielbiają je pozostawiać je wciąż włączone, a ty zawsze pilnujesz, aby je po nich wyłączyć. Regularnie czyść wyłączniki światła, wycierając je.

Krany

Pomyśl o wszystkich rzeczach, których dotykasz przed włączeniem kranu…  Czyść je regularnie za pomocą zwykłego środka czyszczącego, a następnie zdezynfekuj CILLIT BANG. Pozostaw na pięć minut, a następnie wytrzyj ściereczką.

Piloty

Prawie wszyscy z domowników dotykają pilotów. Aby je wyczyścić, najpierw wyciągnij baterie, następnie zwilż szmatkę środkiem czyszczącym i wyczyść całego pilota, zwracając szczególną uwagę na odstępy między przyciskami. W przypadku wąskich rowków użyj wacików do uszu.

Jeśli między guzikami utknęły jakieś nieznośne okruchy, użyj wykałaczki, aby je delikatnie usunąć. Voilà! Jesteś gotowa na wieczór filmowy.

Balustrada

Prawdopodobnie dotykasz poręczy za każdym razem, gdy wchodzisz i schodzisz po schodach – policzysz ile razy dziennie? Aby zdezynfekować balustradę, zetrzyj widoczny kurz i środkiem czyszczącym – usuń zanieczyszczenia z górnych części, boków i wszelkich innych obszarów, na których dłonie mają tendencję do ich chwytania. Upewnij się, czy środek dezynfekujący jest odpowiedni do materiału, z którego zrobiona jest balustrada.

Elektronika

Komputery i ekrany LCD wymagają szczególnej uwagi, ponieważ niektóre środki czyszczące mogą spowodować ich nieodwracalne uszkodzenia. Zawsze sprawdzaj instrukcję obsługi – jeśli jej nie masz, producenci często umieszczają te informacje na swoich stronach internetowych, lub użyj środka uniwersalnego do szyb i powierzchni sztucznych, ekranów komputerów czy LCD, na przykład jak DOMOL Glass.

Uchwyty szafek

Czego najczęściej dotykasz w kuchni i łazience? Możliwe, właśnie uchwytów od szuflad i szafek. Zabij bakterie i zarazki środkiem PERFECT HOUSE, zostaw na pięć minut, a następnie przetrzyj suchą ściereczką, aby nadać im blasku.

Kosze na śmieci

Wszelkiego rodzaju paskudne rzeczy trafiają do pojemników na śmieci, ale jak często faktycznie je myjesz? Regularnie myj kosze na śmieci i wszelkie wyjmowane plastikowe wkładki ciepłą wodą z mydłem lub płynem do naczyń. Następnie spłucz, osusz i spryskaj sprayem dezynfekującym.

Dołącz do nas