5 błędów, które być może popełniasz używając zalotki do rzęs

Używasz zalotki do rzęs po nałożeniu tuszu? To podstawowy błąd, jaki popełniają kobiety podczas wykonywania makijażu oczu. Ale to nie jedyny grzech jaki mają na sumieniu…

Podkręcanie rzęs zalotką to jeden z trików urodowych kobiet, który sprawia, że oczy wyglądają zjawiskowo. Po użyciu zalotki i wywinięciu rzęs do góry oczy od razu optycznie wydają się większe. Ale jest to możliwe tylko wtedy, gdy prawidłowo podkręcisz rzęsy i unikniesz podstawowych błędów.

Jak używać zalotki do rzęs? Sprawdź czy popełniasz te błędy

Podkręcasz rzęsy po nałożeniu tuszu do rzęs

To nie tylko sprawi, że źle podwiniesz rzęsy, ale może również je uszkodzić. Tusz pokrywa rzęsy warstwą przypominającą klej, a następnie wysycha, sprawiając, że rzęsy stają się twardsze i mniej elastyczne. Podwijanie rzęs, gdy są „sztywne” po nałożeniu tuszu, może powodować ich łamanie, a nawet wyrwanie, jeśli przykleją się do zalotki.

Rada: zawsze używaj zalotki przed nałożeniem tuszu do rzęs i upewnij się, że wykonałaś dokładny demakijaż oczu przed wykonaniem nowego makijażu.

Za mocno dociskasz zalotkę

Jeśli chcesz mieć długie, pięknie podkręcone rzęsy, delikatnie je podwiń zalotką. Zbyt mocne naciśnięcie może nie tylko nieestetycznie wywinąć rzęsy pod kątem 90 stopni, ale też je uszkodzić.

Rada: przyłóż zalotkę do linii rzęs, upewniając się, że nie dotykasz skóry powieki. Ściśnij lekko przez kilka sekund, a następnie delikatnie zwolnij i przesuń zalotkę na środek długości rzęs, a następnie ponownie ściśnij. Powtarzaj w kierunku końca rzęs – ta metoda zapewni stopniowe podwijanie rzęs zamiast ostrego ich zgięcia.

Nigdy nie czyścisz zalotki

Nawet jeśli od czasu do czasu podkręcasz rzęsy zalotką – kredka i cień do powiek, bakterie i martwe komórki skóry gromadzą się na niej, co może sprawić, że będzie mniej skuteczna  lub w ogóle.

Rada: raz w tygodniu nasącz wacik niewielką ilością alkoholu (lub środka odkażającego) i przetrzyj nim zalotkę. Przed ponownym użyciem upewnij się, że zalotka jest sucha.

Nigdy nie wymieniasz zalotki

Z czasem podkładka w zalotce może się zabrudzić lub zniszczyć, więc zalotka nie będzie działać już tak jak powinna. Ponadto, jeśli zużyjesz podkładkę, która chroni rzęsy, ryzykujesz ich uszkodzenie przez odsłonięty metal.

Rada: niezależenie od tego jak często używasz zalotkę do rzęs zamień ją nową po kilku miesiącach lub gdy zauważysz, że nagromadził się na niej trudny do usunięcia brud lub została trwale uszkodzona. Niektóre zalotki  w zestawie zawierają wymienne podkładki – zwróć na to uwagę przy zakupie.

Jak zalotka do rzęs? Kupujesz zalotki niskiej jakości

Chcesz zalotkę do rzęs, która pięknie podwinie rzęsy i ich nie uszkodzi? Zainwestuj w sprawdzone marki. Kupno dobrze wykonanej zalotki  do rzęs robi różnicę. Dobrej jakości zalotka nie tylko będzie służyć na dłużej, ale też bez problemu dopasujesz ją do kształtu oka, długości rzęs i ochronisz je przed uszkodzeniami.

Dołącz do nas